Питрәчтә коммерцияле булмаган бакчачылык ширкәте әгъзалары җыелышы узды

2019 елның 16 октябре, чәршәмбе

Очрашуны район башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары вазифаларын башкаручы Дамир Байгильдин һәм Татарстан бакчачылар берлеге идарәсе рәисе Владимир Дейнекин үткәрде.

Район бакчачылары 2019 елда башкарылган эш турында фикер алыштылар. Бүген районда 786 га мәйданда 50 бакчачылык ширкәте эшли, анда 10 600 бакча участогы урнашкан. Быел республика программасы кысаларында 12 бакчачылык ширкәтендә каты көнкүреш калдыклары җыю өчен мәйданчыклар булдырылды, шулай ук 3 су башнясы һәм бер скважина төзелде.
Җыелышта электр челтәрләре, Росреестр идарәсе һәм җыештыру мехы вәкилләре катнашты. Бакчачылар аларга сораулар бирә алдылар. Аерым алганда, спикерлар БДБ территорияләреннән чүп чыгаруны оештыру, «Челтәр компаниясе» АҖ хезмәт күрсәтүгә электр челтәре җиһазларын тапшыру, участокларны рәсмиләштерүне туктатып тору һәм башка бик күп нәрсәләр турында сөйләделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: