Бүлек җитәкчесе - Юматова Дарья Павел кызы

Адрес: 422770, Татарстан Республикасы, Питрәч районы, Питрәч авылы, Совет урамы, 20

Телефоннар: 8(84367) 3-06-68, 3-06-72, 3-06-69, 3-00-15

Факс: 8(84367) 3-06-68.

E-mail: Usz.Pitriash@tatar.ru

Эш графигы: дүшәмбе-җомга 8 дән 17.00 сәгатькә кадәр, төшке аш 12дән 13.00 сәгатькә кадәр; шимбә, якшәмбе: ял көннәре.

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Питрәч муниципаль районындагы социаль яклау бүлеге (алга таба – бүлек) Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Питрәч муниципаль районындагы территориаль органы булып тора һәм 2005 елның 6 апрелендәге Татарстан Республикасы Законы нигезендә эшли. № 64-ТРЗ» Татарстан Республикасы дәүләт хакимиятенең башкарма органнары турында «2006 елның 3 апрелендәге 144 номерлы Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карарлары (Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2006 елның 20 апрелендәге 193 номерлы карары редакциясендә), 2007 елның 15 августындагы 193 номерлы карары редакциясендә). № 388» Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы мәсьәләләре " Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы (алга таба ‑ министрлык) компетенциясен Казан шәһәре муниципаль берәмлеге территориясендә гамәлгә ашыру максатларында.

Бүлекнең төп бурычлары

Бүлекнең төп бурычы булып Питрәч муниципаль районы территориясендә халыкны социаль яклау өлкәсендә дәүләт сәясәте законнары нигезендә министрлыкның төп бурычлары нигезендә халыкны социаль яклау өлкәсендә дәүләт сәясәтен тормышка ашыруны тәэмин итү тора:

- гражданнарның аерым категорияләренә дәүләт тарафыннан гарантияләнгән социаль ярдәм чараларын бирүне тәэмин итү;

‑ авыр тормыш хәлендә калган гражданнарга социаль ярдәм күрсәтү;

- гражданнарның социаль хезмәт күрсәтүгә хокукларын гамәлгә ашыруны тәэмин итү.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: