Питрәчнең " IT-чемпионнары» смартфоннар алды

2019 елның 24 мае, җомга

Казанда мәктәп укучылары арасында үткәрелгән «IT-чемпион» республика конкурсының икенче этабының 135 иң яхшы катнашучысын бүләкләү тантанасы узды, аны Татарстан Республикасы мәгълүматлаштыру һәм элемтә министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән Министрлыгы оештырды.

Ике этапның гомуми зачетында «IT-чемпион» бөтен республикадан 120 меңнән артык конкурсант катнашты. Балалар ата-аналарны һәм башка өлкән туганнарын ТР Дәүләт хезмәтләре порталындагы хезмәтләрне дөрес һәм тиз итеп алырга өйрәттеләр, ә аннары алар башкарган һәр транзакция өчен баллар эшләделәр. Бер балага баллар җыярга ярдәм итүче өлкән кешеләр саны чикләнмәгән-укучыларның җиңүгә мөмкинлекләре һәр укучыны һәм өлкәннәргә җәлеп ителгән кешеләр белән арткан.

Бүләкләү тантанасына Татарстанның һәр районыннан һәм шәһәр округыннан өчәр җиңүче чакырылган иде. Алар арасында Питрәчлеләр дә бар. Бу Кибәче мәктәбеннән Ислам Зәйнуллин, Питрәч 2 нче мәктәбеннән Ралинә Мифтахова һәм Аделина Муллина.

Барлык балаларга да бүләк сыйфатында смартфоннар тапшырдылар. Шулай ук укучылар һәм аларның ата-аналары өчен шәһәрнең иҗат коллективлары чыгыш ясады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: