СОҢГА КАЛМА! ХАЛЫК САНЫН АЛУ ФОТОКОНКУРСЫ БАШЛАНА

2020 елның 30 июне, сишәмбе

Фото һәм халык санын алу арасында Нәрсә уртак? Икесе дә тормыш мизгелләрен туктатырга омтыла. Фотода кабатланмаган мизгел кебек, исәпкә алу да-билгеле бер чорда ил тормышының мизгеле. Бөтенроссия халык санын алу фотоконкурсына үзегезнең иң яхшы кадрларны җибәрегез! Гаризалар 2020 елның 30 июнендә, дедлайн-30 сентябрендә кабул ителә. Конкурсның Гран-при 50 000 сум тәшкил итә.

Һәр секунд саен миллионлаган кеше гомер мизгелләрен туктатырга, тотып алырга һәм фотосүрәтләр рәвешендә аның эзләрен калдырырга тырыша. Аларның иң кадерле һәм эмоциональные аларның барысын да күрсәтәсе килә. Моның өчен хәзер менә дигән мөмкинлек бар: 30 июньдә«ил Объективта»Бөтенроссия халык санын алу фотоконкурсы старт ала. Конкурска эшләр өч номинациядә кабул ителә:

» Випин илен күрсәт " — туган шәһәрнең яки авылның якты һәм колоритлы истәлекле урыннарын Бөтенроссия халык санын алу талисманы — Випин кошчыгы катнашында сурәтләү өчен. Талисман цифрлы технологияләр кулланып ясалган эшләнмәләр, рәсемнәр, костюм яки сурәт рәвешендә тәкъдим ителергә мөмкин;
"Традицияләрне саклыйбыз". Алда торган халык санын алу безнең зур, күпкырлы һәм төрле илнең бөтен территориясендә узачак. Без төрле төбәкләрдә яшәүчеләрнең, шул исәптән милли киемдәге якты образлары чагылдырылган фотоэшләр, шулай ук этник аш-су, йолалар һәм бәйрәмнәр сурәтләрен күрергә шат булачакбыз;
» Гаилә альбомы", анда берничә буын туганнарының фотосурәтләрен күз алдына китереп була.
Һәр фотоны кыска тасвирлау һәм бер номинацияне күрсәтеп алып барырга онытмагыз.

Конкурста 18 яшькә җиткән Россия гражданнары катнаша ала. Моның өчен ВПН-2020 рәсми сайтында алдан теркәлергә кирәк. strana2020.ru) һәм махсус форма тутырырга, анда конкурс эшенә сылтама күрсәтергә кирәк. Фотография шартлары буенча Instagram социаль челтәрендә урнаштырыла һәм #strana2020 сылтамасы һәм # фотоконкурс_ перепись хештегы белән актив рәвештә билгеләп үтелә. Шул ук вакытта аккаунт булырга тиеш ачык өчен барлык кулланучылар, ә эшләр башкарылган форматах .png яки .jpeg. Бер катнашучы өчтән дә артык булмаган эш тәкъдим итә ала. Конкурска гаризалар Мәскәү вакыты белән 12:00 сәгатькә кадәр 2020 елның 30 сентябрендә кабул ителә.

Конкурс призерлары ике этапта билгеләнәчәк: ВПН-2020 сайтында кулланучы тавыш бирү һәм жюри сайлау ярдәмендә. Беренче этап барышында теркәлгән һәр кулланучы үз тавышын бирә ала, үзенә ошаган эшкә «ошый» (лайк) тамгасын куеп, аларның саны җыелган баллар санына тигез. Икенче этапта жюри һәр әгъзасы иң лаеклы эшләрне сайлап алачак. Конкурс нәтиҗәләре ВПН-2020 сайтында һәм ВПН-2020 рәсми битләрендә 2020 елның 15 октябреннән дә соңга калмыйча социаль челтәрләрдә басылачак.

Һәр номинациядә өч премия гамәлгә куелды: 25 000, 15 000 һәм 10 000 сум, шул исәптән салымнар. Жюри шулай ук фотоконкурсның гран-приын — 50 000 сум бирә. Моннан тыш, призерларга тиешле премияне тапшыруны раслаучы электрон дипломнар да җибәрелә.

«Ил Объективта» фотоконкурсын үткәрү шартлары һәм кагыйдәләре турында мәгълүмат ВПН-2020 сайтында һәм Бөтенроссия халык санын алуның рәсми битендә социаль челтәрләрдә урнаштырыла. Кызыксынучылар сорауларны электрон почтага җибәрә алалар photo@strana2020.ru к

Элегрәк Бөтенроссия халык санын алуның төп этабы 2020 елның 1-31 октябрендә узачак дип планлаштырылган иде. Илдәге эпидемиология вәзгыяте белән бәйле рәвештә, Росстат аны 2021 елга күчерү тәкъдиме белән чыкты.

Бөтенроссия халык санын алу цифрлы технологияләр кулланып узачак. Халык санын алуның төп яңалыгы-Россия халкы тарафыннан дәүләт хезмәтләре порталында электрон исәпкә алу кәгазен мөстәкыйль тутыру мөмкинлеге. Gosuslugi.ru 1. торак биналарны карап чыкканда исәпкә алучылар махсус программа белән тәэмин ителгән планшетлардан файдаланачак. Шулай ук исәпкә алу участокларында, шул исәптән «Минем документлар»дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтүнең күпфункцияле үзәкләре биналарында да исәпкә алырга мөмкин булачак.

ВПН-2020 медиафисы

media@strana2020.ru

www.strana2020.ru

+7 (495) 933-31-94