«Казан марафоны» X Халыкара җиңел атлетика ярышларын үткәрү турында

2024 елның 15 апреле, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Рәисе Р.Н. Миңнеханов ярдәме белән 2017 елдан «TIMERMAN» спорт чараларының комплекслы программасы гамәлгә ашырыла, ул җиде спорт төре буенча ярышларны үз эченә ала: җиңел атлетика һәм чаңгы узышлары, йөзү һәм велоузышлар сериясе, триатлон, Россиянең 60 төбәгеннән 50 меңнән артык катнашучы. Уздырыла торган чаралар республика халкы арасында физик культураны һәм спортны популярлаштыруга, сәламәт яшәү рәвешен пропагандалауга, шулай ук күп санда гражданнарны физик культура белән системалы шөгыльләнүгә җәлеп итүгә юнәлтелгән.

2024 елның 11-12 маенда «Казан марафоны» X Халыкара җиңел атлетика ярышларын (алга таба - Казан марафоны) үткәрү планлаштырыла, аның концепциясе дөньяның иң эре стартларын уздыру үрнәгенә нигезләнгән. Чарада 25 меңгә якын профессиональ спортчы һәм сәламәт яшәү рәвешен яратучылар катнашачак.

Казан марафоны кысаларында оештыручылар предприятиеләр һәм оешмалар өчен корпоратив лига, шулай ук «Татарстанның иң йөгерүче районы» республика районнары арасында конкурс (алга таба - Конкурс) үткәрү каралган. Конкурс кысаларында муниципаль берәмлекләрнең активлыгы рейтингы алып барыла: районнар арасында Казан марафонына тиешле муниципаль берәмлектән коллектив гариза буенча теркәлгән катнашучылар саны яисә, конкрет районга керүне теркәгәндә, индивидуаль рәвештә теркәлгәннәр.

«Татарстанның иң йөгерүче районы» исеме өчен конкурста Казан марафонында катнашу йомгаклары буенча республиканың иң актив өч муниципаль берәмлеге җиңүче булачак. Төп приз мини-футбол уены өчен универсаль спорт мәйданчыгы булачак.

Сезне, хөрмәтле Питрәч халкы, Казан шәһәрендә 2024 елның 11 - 12 маенда актив катнашырга чакырабыз.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: