март, 2015 ел
җомга

25 мартта  “Корстон”да  Бөек Ватан сугышы ветераннарына  Җиңүнең 70 еллыгы уңаеннан   юбилей медальләре тапшыру тантанасы булып узды.
Районыбызның тагын бер өлкән кешесе - Александр  Степанович Жестков 90 яшьлек олы юбилеен билгеләп үтте.
Агымдагы елның  1 гыйнварыннан  Россия Федерацясенең  административ хокук бозулар турында Кодексына үзгәрешләр кертелде. Эш бирүчеләрнең хезмәт  законын бозуларына җаваплылык чаралары  көчәйтелде.
Район башлыгы Эдуард Дияров  ветераннарга Җиңүнең 70 еллыгына  юбилей медальләре тапшырганда,  аларга мөрәҗәгать итеп:  - Мин балачагымда бабаемның  күп сандагы  сугышчан бүләкләрен карарга ярата идем, - дип   башлады сүзен. - Аларны  кулыма алу белән илебез тынычлыгы өчен көрәшкән, курку белмәс бабам белән горурлану хисләре кичерә идем.
 26 мартта Питрәч икенче урта гомуми белем бирү мәктәбе укучылары  Җиңүнең 70 еллыгына багышланган  Республика смотр-конкурсында катнашты.
2015 елның 26 мартында Яр Чаллы шәһәрендә "Сәхнә көзгесе" ачык Республикакүлзм милли балалар театр фестивале үткәрелде. Питрәч 2нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең "Тамчы" театр коллективы (Җитәкчесе - Галәветдинова Е.Н.) 60 команда арасында II урын яулады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: